Psikopat Mıyız?

0
136
psikopat atakumonline

Psikopat Mıyız? Neden insanlar birbirine zarar verir? Kendine neden zarar verir? Neden övünür bununla ya da neden yarışır bu konuda? Zarar verebiliyor olmak, gerektirir mi zarar vermeyi? Yukarıya doğru çokça seyahatin ardından inersin dolmuştan, sarı sokak lambaları düşer üzerine. Kafanı kaldırıp ilk gördüğün şey tek katlı, camlarında ki korkulukları eskimiş ve paslanmış bir ev. Yeşilmiş daha önceden ama sonra beyaza boyamışlar. Beyaz değil. Sıvaları dökülmüş ve kirden tamamen gri halini almış. Kırık kiremitleri her an kafanıza düşebilir çünkü çökmüş çatısı. Ahşap kapısı çürümüş, zincir ve kilit takmışlar. Sanattan tamamen uzak birkaç yazı var duvarında. Oradaki çocukların lakapları yazılmış belirsiz ve özensiz. Tam anlamıyla ‘’beton duvar olsan yitip gidersin buralarda’’ anıtı. Yürüyüp arkasından dolaşırsın, uzun ve çok dik bir bayır karşılar seni. Hepsi birbirinden eski, mimariden yoksun, iki katlı üç katlı, en büyüğü 5 katlı çarpık değil, kaotik kentleşmiş evler dizili bayırın hem sağında hem de solunda.

Psikopat Köpekler

Duvarlarının diplerinde yabani otlar büyümüş insan boyunda. Yürürsün yukarıya doğru ve karanlık düşer kimi yerlere. Genelde köpek olmaz sokaklarda, kediler kaçar dokuz canını birden alacakmışsın gibi. Sokakta olmayan köpekler bahçelerdedir hem de pitbull gibi vahşi türler. Birkaç kez geçişte tanırlar sizi. Kimi aklını kaçırmıştır gördüğü eziyetten vahşi bir canavar olmuştur artık, kiminin ise ruhu iflas etmiştir, sevgisizlikten ve ilgisizlikten. Beni kurtar ı okursun gözlerinden. İlerledikçe karanlık hâkim olmaya başlar sokaklara çünkü kırılmıştır sokak lambaları. Terlemeye başlarsın dik rampayı yürüdüğün için. Sokağın kimi yerlerine, evlerin camlarından ışıklar dökülür önünü aydınlatan. İleride kenarda bir karartı görürsün ve yaklaştıkça onun yerde yatan genç bir adam olduğunu fark edersin. Sen olsan, müdahale eder miydin? Büyük ihtimal ağır ve yüksek dozda uyuşturucu kullanmıştı ve ellerinin üzerine yatmış. Göremiyorsun elinde ne olduğunu.

Psikopat Mıyız ?Ölüm Maddesi

Yaralanmış da olabilir. Dokunduğun anda gama ile uyanıp elindekini saplayabilir sana çünkü göremiyorsun zihninde ne yaşadığını. Ya da müdahale ederken kafası güzel farklı bir gurup seni görüp konuyu da yanlış anlayabilir. Değerlendirmeye devam edersin durumu. Üzerine kalabilir, ağzım gözüm demeden aylarını da yakabilirsin. Yaşadınız mı hiç böyle bir yerde? Aldığın eğitimin, gezip gördüğün yerler, okuduğun kitaplar, diksiyonun, lüks bir club da masada ki ıstakozun, analitik düşünce yapın, zeki oluşun, hayatında gördüğün ve tecrübe ettiğin her şeyin ve herkesin bir anda yok olup gidebileceği, o sokaklarda yaşadınız mı hiç? Yaşadıysanız eğer, bir cebinize empatinizi, diğer cebinize duygularınızı koyup yolunuza devam edersiniz çünkü. Eğer tanımıyorsanız. Az daha ileride bir hışırtı gelmeye başlar kulağınıza. Biraz daha ilerlediğinizde, sağa doğru eğilmiş, elinde sararmış bir poşetle ayakta duran biriyle karşılaşırsınız. Hemen yanında bir evin merdivenlerine oturmuş, elinde ki poşetleri soluyan ve tamamen transa girmiş iki genç.

Poşetteki Hayatlar

Ayakta ki yaklaşır size ve; Bilader! Sigaran var mı? Diye sorar. Orada yaşıyorsanız sigara içmeniz gerekir. Tereddüt etmeden üç dal sigara uzatırsınız. Hızlıca uzaklaşmanız gerekir oradan çünkü sizi birazdan ne olarak göreceğini hiç tahmin edemezsiniz. Belki sevmediği birinin hayali belki de bir ejderha. Biraz daha ilerlediğinizde bir gurup çıkar karşınıza; bilader az baksana der. Onun doğrusu biraderdir ancak bu düzeltmeyi orada asla yapamazsın. Bir yere de gidemezsin ki mecbur bakmak zorundasın. Orada ve o andan itibaren söyleyeceğin her kelimeye dikkat etmek zorundasın. Kimsin, ne iş yapıyorsun gibi sorular sorarlar ve sende anlatırsın. Kimileri aptalca konuşur, tuzaklara düşmezsin. En sonunda da polis misin diye sorar, sanki öyle olunca bir şey yapabilecekmiş gibi. Yapabilirlerde. Çünkü zaten dörtte üçü hükmü kesinleşmiş ve devlet tarafından aranan suçlu kaçaklar. Efendi ve düzgün biri olduğunu fark etmeleri de ayrı bir sorun. O andan itibaren sizi sevmeye başlarlar ve aralarına almak isterler.Psikopat Mıyız

Psikopat Lakapları

Psikopat Mıyız?Sohbet etmek için falan çağırırlar, uzun süre gitmezsen gönül koyarlar. Gönül koyuşlarının kendi lisanlarında farklı betimlemeleri vardır. Hayırdır? Şekil mi koyuyorsun bize. He evet. Üçgen yaptım sizin için buyurun. İsterseniz dörtgende mi var diyeyim ne diyeyim. Ne alaka? Değişikte lakapları vardır bunların tabi duymuşsunuzdur. Pic memet, cız mustafa, madı murat ( ben yapmadım ın madı sı ) sakız osman, makasçı faruk, mezar ömer, Saddam hakkı, bombacı ismet, sarı, keke, asansör, pıtçı reco bir sürü ya saymakla bitmez. Yaptıkları başarılı çalışmalarından ve atıyorum, ekolojiye katkılarından dolayı bu plakete layık görülmüştür gibi, arkadaşlarının onlara taktığı lakaplardır bunlar ve söylemeseler de bununla gurur duyarlar. Diyelim ki gittiniz ve katıldınız ortamlarına, sohbet başladı. Yani sohbet dediysem, Tolstoy ve Dostoyevski yi münazara şeklinde tartışmıyoruz. Abi geçende lavuk geliyor ile başlayıp, nasıl patlattıklarını anlatıyorlar tek tek. Sıradan falan da değil yani kaotik şekilde.

Racona Ters

Yani racona ters olmasa, en çok dosyası olan arkadaş ki genelde gurubun alfası oluyor, adamı anlından öpecek. Titreyerek dinleyenler var olayı. Zevk mi alıyor, canı mı çekiyor anlamak mümkün değil. Hırslanıyor mu acaba diyeceğim ama adamı tanımıyor bile. Tabi bu gurup boş da değil diğer yandan. Kimisinde silah, kimisinde bıçak var ve üzerlerinden hiç ayırmıyorlar. Ama sokaklar da tabi. Emanet taşıyorlar. Emanet; birine geri alınmak şartıyla bırakılan, teslim alan kişi tarafından korunması gereken şeydir emanet. Bende babadan kalma silah falan diye düşünüyorum tabi nereden bileyim. Meğerse devlet ruhsatsız silah, kesici alet veya suç unsuru yakalığında, bu deliler adli emanet olarak geçiyormuş ve emanet de oradan geliyormuş. Nereden bileyim, hiç yakalatmadım ki. Cezaevinde falanda yatmadım. Emanetin bu anlama geldiğini, onların yüzde doksanı da bilmiyor zaten. İçeride yatanlar falan biliyor. Yani o sokakların kötü bile olsa bir kültürü olduğunu söylemekte mümkündür. Bir gün gurubun lideri beni çağırtmış, gittim yanına.Psikopat Mıyız

Psikopat Sevgisi

Evinin terasına çıktım, ilk gözüme çarpan şey güvercin kafesi oldu. Kafes dediğim oda şeklinde. Onu bir türlü çözemedim. Garip bir hayvan sevgileri var. Muhabbet kuşu yada kanarya, iskete yani öten kuşlar değil. Güvercin. Kedi değil, hamster değil, iguana değil ki evet biraz abartı oldu belki ama boo değil boston terier değil pug değil sivas kangal, pitbull, roadfighter falan bunlar yani. Yani hayvan sevgileri özetle kuş takla atar, köpeğin çenesi 6 ton basar bu. Olay tamamen bu. Hadi köpeği anladım, içlerinde ki o vahşiliği temsil ediyor ama kuşun attığı takladan nasıl zevk aldıklarını hala çözmüş değilim. Hayvan bilimci gibi de bilgileri var konu ile ilgili. Otuz tane kuş var, hepsinin ayrı adı, ayrı cinsi, ayrı karakteri var ve biliyor yani. Ben içeriye bakınca sadece güvercin görüyorum. Bana göre hepsi aynı. Üzgünüm ama cahilim bu konuda. Ve açıkçası hiç eksikliğini de hissetmedim. En garibi de şuydu, kuşu salmışlar, başkasının çatısına konmuş.

Satılan Emanet

Bir süre sonra başkasında görmüşler, kuşu sen aldın diye adamı vurmuş. Yani kuş bu. Uçar ve sonra dönmeyi unutabilir. Trigonometri denklemi çözmesini bekleyemezsin. Bir hastalıkla ölebilecek en fazla 10 sene yaşayan bir canlı. Bunun için 80 sene yaşayabilecek bir canlıyı neden öldürmek istersin ki. Bırak biraz da orada yem yesin su içsin nedir yani. Yada bu mudur bunun yolu? Tabi ben çıkınca terasa hemen bir bardak içecek ikram etti ve alkol oranı yüksekti. İşte silah çıkartıyor bir yandan bunu taşımak ister misin diye soruyor, sonra bir ara satayım sana bunu diyor, biri sana bir şey yaparsa haberim olsun diyor, yahu bana neden biri bir şey yapsın durduk yere? Bir ara arkamı döndüm ve şok oldum. O şehirde görebileceğim en güzel manzaralardan bir ile karşı karşıyaydım. Bütün şehir ayaklarımın altındaydı. Yüksekte oturduğumuzu biliyordum ama bütün şehri bu kadar net, bu kadar geniş, bu kadar açık ve bu kadar net hiç görmemiştim.Psikopat Mıyız

Görünmeyen Manzara

O gecenin karanlığında ışıklar o kadar güzel parlıyor ve o kadar güzel bir manzara ile karşı karşıya kalmıştım ki, bir ara söyleyecek hiçbir şey bulamamıştım. Ve mahalledeki bütün evlerin terasından da o manzarayı görmenin mümkün olduğunu fark ettim. Kahveni alıp saatlerce yazı yazabilir, şiirler yazabilir, şarkılar besteleyebilir, tablolar yapabilir, ticari sistemler kurabilir, yeni fikirler edinebilir, dinlenebilir ve kısaca her şeyi yapabileceğin muhteşem bir manzaraydı. Neden böyle bir manzarada yapacak o kadar çok şey varken, suç işlemeyi tercih eder insan. Biraz yaşadığınız zaman anlıyorsunuz. Eğitim yok, zekâ yok, kültür yok, ekonomik durum yok. Bunlar saygısızlığı, terbiyesizliği, ahlaksızlığı, başarısızlığı getiriyor. Toplamı olarak hiçbir konuda başarı elde edilemiyor. Bu insanların kendilerini bir konuda, kendine ve çevreye karşı ispatlamaları gerekiyor. Kaybedecek hiçbir şeyleri de yok. Tıpkı kazanacak hiçbir şeyleri olmadığı gibi ve hiçbir zaman saygıyı elde edemeyecekler. Geriye sadece korkuyu elde etmek kalıyor onlar için.

Dünya’nın Geri Kalanı

Psikopat Mıyız..Bir gurup insan birbirini alkışlıyor. Çünkü Dünya’nın geri kalanından farklı olarak, onların hayatlarından ve başkalarının hayatlarından vazgeçebilme özellikleri var. Bunlar oy da kullanıyor. Tabi aranmayanları. Naif, düzgün, kültürlü birinin yanında olmasını bekleyebilir misiniz? Din konusunda da çok garipler çünkü hiçbir fikirleri yok. Hiç okumamışlar ama en büyük savunucular. Ramazanda dışarıda yemek yiyenleri döver ama kendileri oruç tutmazlar. Özlerinde bir yerde hala iyi bir şeyler var ama o kadar kalın bir karanlıkla kaplanmış ki artık görünmüyor. Peki ya neden böyleler? Bir yerde bir yanlışlar var ya politikalar, ya yargı, ya da kanunlar. Bir yerlerde düzeltilmesi gereken şeyler var ve düzeltilmediği için birçok masumun canı yanıyor. Bunun çözümü nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here