Megatron Haklı mı?

0
76
MEGATRON HAKLIMI?

13 milyar yaşında ki evrenin, 4 milyar yaşında ki bir gezegeninde yaşam süren bir canlı türüyüz. Bir an için, farklı galaksiden gelip, bu gezegeni inceleyen bir tür olduğunuzu düşünün…Megatron Haklı mı?
Özgürce avcılık ve toplayıcılık yapan insan türü, yerleşik hayata geçerek toprağı ekiyor ve tarım devrimini yapıyor. Kuraklık zamanı aç kalmamak için, stok yapma maksadı ile depolar kuruyor. Yerleşik hayat ile birlikte, bir arada yaşamanın da getirdiği bir kültür oluşmaya başlıyor.

Bunun ile birlikte inanç doğuyor. Hatta kimi inanışlara göre toprağın daha verimli olması için, toprağı insan kanı ile suluyorlar. Güçlerinin yettiği kitleleri, çocuk, bebek, anne, baba demeden tanrılarına kurban ediyorlar. Yerleşik hayat ile birlikte gelişim her alanda devam ediyor. Sayı ve malzeme olarak güçlenen klanlar ve kabileler, diğer kabileleri yok ederek, yaşayanlarını köle yapıyor, emeklerine el koyuyor.

Ne dersiniz peki?

Zaman ilerliyor. İnançlar güncellenmiş, tek tanrılı dinlere geçilmiş. Artık tanrılara, hayvanlar kurban ediliyor. Fakat bu seferde sen benim inanmadığıma inanmıyorsun diye öldürüyor insanlar birbirlerini. Kabileler ülke olmuş, teknolojik gelişmeler yaşanmış ve artık birbirini öldüren insan sayısı yüzlerce kat artmış. Hatta insanlar bir bomba atarak koca bir şehri buhar edebilme seviyesine gelmiş. Ve evet, tabi ki bebek, çocuk demeden.

Zaman tekrar ilerliyor ve siz izlemeye devam ediyorsunuz. Modern teknoloji dönemine geçilmiş. Artık insanlar kanunlar ile yönetiliyor, cinayet ve savaşlar yasaklanmış. Tek tuşa basarak, bu gezegenin diğer ucu ile iletişime geçiliyor.

Haklı mı Sizce?

megatron haklı mı atakumonline

İnsanlık tarihi boyunca elde edilen bütün verilere tek tuşa basarak ulaşma imkanı var artık canlıların. Hatta gezegen dışına seyahat bile edebiliyorlar. Gıda genleri ile oynayıp, ürünleri 10 kat daha fazla verimle alabiliyorlar. Hastalıkların tedavisi bulunuyor artık. Gezegen o kadar gelişiyor ki, artık çaresi olmayan şeylerin sayısı çok ama çok az duruma geliyor.

Durumun böyle olmasına rağmen bir şey fark ediyorsunuz. Megatron Haklı mı ?Gezegenin bir yerlerinde 5 kişiye yiyemeyeceği halde 1 deve kesilirken, başka bir yerinde bebekler açlıktan ölüyor. Her hastalığın tedavisi var ama yine de hastalıktan çocuklar ölüyor. En zeki aydın gençler çalışamadığı için, babalar çocuklarına bakamadığı için intihar ediyor.

Hala kadınlara tecavüz ediliyor. Bencilce kendi yaşam alanını genişleten insan ırkı, gezegende ki diğer yaşamların soyunu tüketiyor saygısızca. Kimsenin umurunda değil. Tüm bunların sebebi ise kimi insanların, aç gözlülükle bütün gücü kendinde toplama hırsı.

İzlediğiniz gezegende yaşayan insan ırkı tüm kibri, bencilliği ve saygısızlığı ile bu gezegenin kaynaklarını ve diğer yaşam türlerini sorumsuzca tüketip katlediyor. Hem de birlik, barış, huzur, sağlık ve refah içinde yaşamak varken.

Transformers filmini hatırlarsınız. Uzaylı bir robot olan Megatron, Dünya’nın yok olması pahasına kendi gezegenini diriltmek istiyordu. Megatron, insanların Dünya’yı hak etmeyen, sürekli birbirleri ile kavga eden, bencil ve değersiz yaratıklar olduğunu söylüyordu filimde.
Şimdi siz, farklı bir galaksiden gelip 1,8 milyon yıllık insanlık tarihini gözlemlediniz. Sizce Megatron haklımı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here