İnsan Olmak

1
68
insan olmak atakumonline

İnsan olmak ,Bu dünyaya can getirebilen tek insani varlık. Tüm acıları omzunda taşırken dünyaya getirdiği o güzel cana belli etmeyen varlık. Nasıl olur da dünyaya getirdiği o güzel can bir canan’ın varlığını sonlandıracak kadar çirkinleşir. Sadece birinin varlığını sonlandırmak öldürmekle olmaz. onu yok saymakla da onu öldürebilirsiniz. Geleceğini öldürürsün, hayallerini öldürürsün, onu öldürürsün.

Aslında çocuk gibidir kadınlar. Ama çocuk muamelesi görmek istemez. bununla birlikte bir çocuğa gösterilmesi gereken şevkati de görmek ister. Neydi kadınlar sizin gözünüzde? Beş bin yıldır Kadın; kölenin kölesi. Ücretli kölenin evdeki hizmetçisi, köylünün namusu. Küçük burjuva aydınının içki sofresında mezesi ve ilişki albümünde yeteneğinin övüncesi. Kapitalist pazarın cinsel metası. Dindarın kapatması. Tanrının şeytanı. Erkek avcılarının gülü, sözde aşk meleği. Oysa o; insanı rahminde varedip yaratanı! Emzireni, emeği ile büyüteni, yani insan toplumunun sahibi.

İnsan Olmak Önemli

insan atakumonline

Ne demişti ulu önder Atatürk? Gerçi ondan başka kimseden beklenemez ya! Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir. Demişti. İşte tam da böyle bir şeydir kadın. Bence dibine kadar da haklıydı. Ve yine Kadın şiirdi, şairi belli olmayan. Kadın çiçekti, koklamaya bile kıyılamayan. Kadın meltemdi ılık ılık eser ama bir kırıldı mı fırtına gibi yıkar geçerdi kadın. Kadın nazlıydı, kadın saklıydı, kadın ulaşılması zor olandı. Gizliydi yada beklenendi kadın. Bu sebeplerden özeldi. Ama gerçekten de böylemi kızlar? Soruyorum size? Koklamayı bilene gül yada bilmeyene diken değilmiydi? Asla unutmayan ve sineye çekmeyen değilmiydi? Evet öyleydi. Öylede olacak. Sadece biz istediğimiz sürece. yine biz istemezsek hiç bir şey olmayacak. Yani bizim istediğimiz sürece istediğimiz olacak ötesi yok. Kadının bileğinde ki güç yüreğinde olsa dünyayı yerinden oynatır derler. Fakat bilmedikleri bir şey var. Bileğe gerek yok.

Kadın dediğin yüreği ile de Dünyayı yerinden sallar. Yeter ki bunun farkında olun. Açın artık gözünüzü kızlar. Anlayın artık Dünyanın gerçek sahibi olduğunuzu. Boyun eğmeyin artık dik durun. Dik durun ataerkil, yobaz düşüncelere. Bırakın artık şu mağdur edebiyatını. Toplanın kızlar. Toparlanın artık. Sahip olduğunuz Dünyanın sahibi olun. Tutalım birbirimizin elinden. Direnelim. Tüm bu lanet olası bakış açısına, ve bize karşı olan herşeye. İnanın artık bu dünya bizimle güzel ve bizsiz hiç bir şey. Kendinize inanın ve yapabileceklerinize. İhtiyacımız yok hiç kimseye ve hiç birşeye kadınlığımız dışında. İnanın artık kızlar. İnanın yeterki….

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here