Aydınlık Günler

0
80
aydınlık günler atakumonline

Aydınlık Günler,Eskiyi eskiler daha iyi bilir. Ben sadece güvenilecek daha fazla insan olduğunu hatırlıyorum. Şimdilerde ise ‘’Doğruyu söylemek gerekirse’’ kalıbı bile az kullanılır olmuş. Herkes bir yan eteğinden tutup, en bağnaz saldırısını yapıyor gördüğü herkese.
‘’Olaylara objektif bakma’’ yetimizin helvasını kavurmuş gibiyiz. Bilen susuyor, konuşan eziliyor, kandıran ve ondan olan yürüyor. Güç kimin elindeyse, hiç acımadan diğerlerini ezip güç katıyor gücüne. Ahlaksızlığın, saygısızlığın, iftiranın, tecavüzün mübah ilan edileceği kadar, neymiş bu böyle.


Ailesi yanlış anlamasın diye sevimli bir çocuğu seyredemiyorum. Yürürken yolda bir kadın olduğunda, korkmasın diye hızlıca geçip gidiyorum yanından. ‘’Herkesin amacı, birbirine en çok zararı verebilmek’’ düşüncesiyle yaşıyoruz artık. Aç insan ekmek düşünürdü sadece. Oysaki, çok fazla şeyimiz çalındı ya da kendimiz teslim ettik, adına artık her ne denirse. Ödenecek bedelin mevcudiyeti kadar özgürüz hepimiz. Her ne kadar, aklımızda taşıdığımız zindanı yanımızda götürsek de.


İnanıyorum. Bir gün kıracaklar o demirleri ve yıkacaklar duvarları. Terk edecek zindanını herkes. Yüzünü okşadığında aydınlık ve her öğrendiklerinde fark edecekler, aslında ne çok şey bilmediklerini. Koşulsuz teslimiyet zincirini kıracak herkes bir gün. Umarım ki bu, herkes aç kalmadan yaşanır.

Aydınlık


Benim umudum var. Bizim Aydınlık Günler beklememiz lazım,Eskiyi eskiler daha iyi bilir. Ben sadece güvenilecek daha fazla insan olduğunu hatırlıyorum. Şimdilerde ise ‘’Doğruyu söylemek gerekirse’’ gençlerimiz var. Soran, sorgulayan, araştıran, öğrenen, keşfeden aydın gençleri var bu ülkenin. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkeyi gençlere emanet etti. Yine bu ülkeyi ayağa kaldırıp dirilten de gençler olacaktır. Hayatında hiç kitap yüzü görmemiş, ama her konuda bilgisi olan, konuşmayı bilmeyen, medya ile beynini yıkatmış, geçmişine takılıp kalmış, sormayan, sadece anlatan ve hani marjinal bizdik dedirten güruh değil bizi geleceğe taşıyacak olan.


Benim umudum ve inancım var ve biliyorum ki her şey mükemmel olacak. Yeter ki biz tarafsız, objektif, cesur, adil, araştıran, geliştiren bireyler olmaya devam edelim. Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyi, bir başkasına yapmamanız dileği ile.Başka yazılarımda görüşmek üzere
Saygılarımla…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here