Samsun Konserleri

0
74
samsu konserleri atakum online

Konser Tarihçesi

Samsun Konserleri,Aslında Romalılar’dan beri konser kültürü mevcut. Çünkü sanat her yerde ve insanlar rutin hayatlarına farklılık katmak istiyor. Sığınabileceğimiz bir liman aslında. O kadar geriye gitmeden Türkiye de ilk konser nasıl başladı? Biraz ona bakalım. SAMSUN KONSERLERİ gibi olmadığı kesin tabi. Takvimler 1700 lü yılları gösteriyordu. O zamanın Fransa kralı 1. Fransuva, Kanuni Sultan Süleyman’a Bir müzisyen heyeti gönderdi. Bilinen ilk konser bizde o vakit başladı. Madonna falan yok yani. Ama Ajda Pekkan olabilir tabi, ondan çok emin değiliz. Sonrasında kayıtlara geçen ilk konser, büyük bir savaşın hemen ardından verildi. Osmanlı Macaristan arasında 16 yıllık bir savaş, Karlofça anlaşması ile sona ermişti. Anlaşmanın tasdikli nüshasını, Sultan 2. Mustafa’ya vermek için Avusturya büyük elçisi İstanbul’a geldi. Amcazade Hüseyin Paşa yalısında büyük bir ziyafetle ağırlandı ki, soyu Köprülüler’e dayanır. İşte arşivlere geçen ilk batı müziği konseri odur. Gerisi de yalandır diyeceğim ama Metallica’ya ayıp olacak. İnönü’de yıkmışlardı ortalığı. SAMSUN KONSERLERİ nide es geçmeyelim.

Türkiyedeki En İyi Konserler

1993 de kariyerinin zirvesindeyken Michael Jackson gelmişti İnönü stadyumuna. Yine aynı yıl aynı yere Metallica gelmişti. Baterinin sesi deprem gibiydi ve hatta belgeselini yaptılar. Aynı yıl Madonna da gelmişti hatta bonus kafaydı. 1993 konser konusunda altın bir yıldı. 1997 de Spice Girls ki o zaman meşhurdu, 2005 de Korn, The Offspring, The cure, 2009 da Prodigy, 2011 de Limp Bizkit, 2012 de Red Hot Chili Pappers, 2013 Rihanna, Justin Bieber ve 2014 de Justin Timberlake, Demi Lovato, deli dahi Lady Gaga Türkiye’nin konser tarihine damga vurdu. Fakat son 5 senedir bu kadar gösterişli konser olduğunu hatırlamıyorum. Biliyorsanız aklınızda tutun. Düşünsenize! ATAKUM ETKİNLİK adı altında SAMSUN KONSERLERİ yapacaksınız ve bu sanatçılar gelecek. Harika olmaz mıydı? Belki bir gün olur. ATAKUM un neyi eksik?

Konserlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mesela Samsun konserleri nde, öncelikle gideceğiniz sanatçının parçalarını bir dinleyin, en azından nakarat kısımlarını. Şarkılara katılamayınca tadı çıkmıyor. Hepsini ezberlemeniz gerekmiyor, sanatçının adını yazıp, yılı girip, sonuna da SETLİST yazarsanız o yıl konserlerinde çalacakları parçaların listesine ulaşırsınız. Sanatçı çok meşhur ve mekân küçükse, biletinizi kesinlikle önceden alın çünkü bulamayabilirsiniz. Mekân önünde yani karaborsada iyi para ediyor biletler. Eğer bu durum tam tersi ise, Mekân önünde elde kalan biletleri daha ucuza alabilirsiniz. SAMSUN KONSERLERİ nde sık yaşanan bir durum, ama ben olsam şansa bırakmam. Kesinlikle tuvalet ihtiyacınızı konsere gitmeden karşılayın. Tuvaletlerde çok fena manzaralarla karşılaşabilirsiniz yada sanat eserleriyle.

nde, öncelikle gideceğiniz sanatçının parçalarını bir dinleyin, en azından nakarat kısımlarını. Şarkılara katılamayınca tadı çıkmıyor. Hepsini ezberlemeniz gerekmiyor, sanatçının adını yazıp, yılı girip, sonuna da SETLİST yazarsanız o yıl konserlerinde çalacakları parçaların listesine ulaşırsınız. Sanatçı çok meşhur ve mekân küçükse, biletinizi kesinlikle önceden alın çünkü bulamayabilirsiniz. Mekân önünde yani karaborsada iyi para ediyor biletler. Eğer bu durum tam tersi ise, Mekân önünde elde kalan biletleri daha ucuza alabilirsiniz. SAMSUN KONSERLERİ nde sık yaşanan bir durum, ama ben olsam şansa bırakmam. Kesinlikle tuvalet ihtiyacınızı konsere gitmeden karşılayın. Tuvaletlerde çok fena manzaralarla karşılaşabilirsiniz yada sanat eserleriyle.

Çıkmadan önce trafiği hesaplayın. En önde seyretmek istiyorsanız da, en erken saatte orada olun. Telefonlarınızın şarjını iyice doldurun ki, bol bol video ve fotoğraf çekebilesiniz. Yoksa arkadaşınıza, banada gönder dersiniz ve oda unutur, sonra sinir olursunuz. Kayıt yapacaksanız orta taraflarda olun çünkü en iyi ses kalitesini orada yakalarsınız. Telefonlarınızı sıkı tutmayı unutmayın. Ve son olarak, konser bitince kapıya doğru koşmayın. Kenarda beklemeniz sizin için en doğru hareket olacaktır. SAMSUN KONSERLERİ bu yaz çok iyi başladı. Bu tavsiyeler belki işinize yarayabilir.

Samsun Konserleri


Bu yaz SAMSUN KONSERLERİ bomba gibi başladı. Haluk Levent’in ardından SAMFEST ile birçok sanatçı geldi. Yakında WİHİ KPOP konseri gerçekleştirilecek. Bunun haberini yapmıştık ama madem bu kadar konserden bahsettik, o zaman bir konser haberi de ben vereyim sizlere. Sıkı durun! SAMSUN EVGENY GRİNKO KONSERİ. Rus piyanist ve davulcu. Piano ve violin ekibi ile muhteşem bir müzik ziyafeti veriyor. Ben biraz daha Chopin ci olduğum için tam bana göre diyebilirim. Kafanızda canlanması için, klasik müzik örneğini vermek çok da aykırı kaçmaz ama daha modern.

SAMSUN EVGENY GRİNKO KONSERİ, SAMSUN KONSERLERİ arasında çok prestijli bir konser olduğunu söyleyebilirim. Hedbang yapamayabilir yada zıplayamazsınız belki ama, sizi farklı diyarlara götürecek bir müzik ziyafeti olacağından emin olabilirsiniz. EVGENY GRİNKO nun en meşhur parçası VALSE. Hani şu, ağızında sigara ile klibi tamamladığı. Kendisi EVGENY GRİNKO 10 Ekim 2019 da saat 21 de SAMSUN BÜYÜKŞEHİR SANAT MERKEZİ inde olacak. Kaçırmayın derim. O zaman şimdi arkamıza yaslanalım, kulaklığımızı takalım ve gözlerimizi kapayarak Vals adlı parçasını çalalım. Hoşçakalın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here